• tel.: 0905 887 140
  • e-mail : maros@maroschamula.sk

6 vecí na čo nezabudnúť pred sťahovaním

06feb, 2017
0
Kto Vám pomôže, kto odvezie, kde zaparkujete, čo kde zložíte, ako dlho to bude celé trvať a čo to bude celé stáť.

Pomoc

Ste sama, sám, alebo dvojica ? Ťažko odnesiete z…

6 vecí na čo nezabudnúť pred sťahovaním

Kto Vám pomôže, kto odvezie, kde zaparkujete, čo kde zložíte, ako dlho to bude celé trvať a čo to bude celé stáť.

Pomoc

Ste sama, sám, alebo dvojica ? Ťažko odnesiete z bytu väčší a ťažší nábytok. Buď si zavoláte kamarátov, ktorým poviete z kade a kam sa idete sťahovať, čo sa bude sťahovať a asi koľko to bude trvať ( aby sa vedeli na to pripraviť ).

Odvoz

Ak nevlastníte dostatočne veľké auto, treba si zabezpečiť väčšie. Buď Vám požičajú známi, alebo si  prenajmete s požičovne, alebo si prenajmete auto aj so šoférom.

Parkovanie

Na sídliskách býva väčšinou problém s parkovaním priamo na parkoviskách a na chodníkoch pred domom ešte väčší. Treba si to dopredu pozrieť, aby ste vedeli rýchlo zaparkovať, naložiť a odísť. Nemali by ste dlho blokovať parkovisko, chodník, nebodaj cestnú premávku.

Čo kde zložím?

Už pri balení nábytku, zariadenia a osobných vecí si pripravte rozpis, čo pôjde prvé, druhé do auta, čo budete vynášať prvé, druhé do nového bývania, atď. Ušetríte si potom veľa času a nebudete prekladať nábytok hore dole. Ak si to dobre pripravíte, sťahovanie vám pôjde od ruky a menej sa narobíte.

Ako dlho to bude trvať?

Určite si zhruba časový plán, koľko by to malo trvať plus pripočítajte  nejakú rezervu. Môže nastať problém napr. s parkovaním, výťahom a pod. aby kamaráti neboli v časovom strese, že nestíhajú svoj ďalší program.

Čo ma to bude stáť?

V dnešnej dobe už nie je nič zadarmo. Kamaráti vám môžu pomôcť aj zadarmo a na oplátku im aj vy v budúcnosti pomôžete , prípadne pripravíte občerstvenie, resp. ich pozvete na večeru a pivo. Požičanie auta od známych tiež niečo stojí, z požičovne ešte viac.

Sťahovanie môžete vyriešiť aj objednaním sťahovacej služby.

Vedia vám dopredu pripraviť finančnú kalkuláciu podľa počtu izieb ( počtu nábytku ), poschodia a vzdialenosti nového bývania. Nie je to lacná záležitosť, ale výhodou sú minimálne starosti.

Predávate byt a nemáte chuť a hlavne čas ho vysťahovať? Pokiaľ ho budete predávať cez nás, nepotrebný nábytok a zariadenie vám vysťahujeme zadarmo.

Ak sa vám článok páčil, dajte Páči sa mi to alebo článok zdieľajte so svojimi priateľmi, alebo napíšte komentár.

Pridaj komentár