• tel.: 0905 887 140
  • e-mail : maros@maroschamula.sk

Vedeli ste, že list vlastníctva vybavíte aj na pošte?

15apr, 2017
0
List vlastníctva si občania môžu jednoducho vybaviť na pošte. Už nemusia cestovať na príslušný kataster. Veľkou výhodou je, že LV vybavíte aj k nehnuteľnosti, ktorá je evidovaná mimo vášho okresu,…

Vedeli ste, že list vlastníctva vybavíte aj na pošte?

List vlastníctva si občania môžu jednoducho vybaviť na pošte. Už nemusia cestovať na príslušný kataster. Veľkou výhodou je, že LV vybavíte aj k nehnuteľnosti, ktorá je evidovaná mimo vášho okresu, t.z. vybavíte LV z celého Slovenska. Slovenská pošta príjme objednávku, vyberie zálohu za správny poplatok, poplatok za poskytnutie služby a prípadne aj poštovné, ak chce žiadateľ poslať výpis poštou. Aby ste na pošte nezdržiavali seba aj ostatných, pripravte si názov katastrálneho územia a číslo LV. Pokiaľ neviete číslo LV, pracovníčka pošty ho dokáže zistiť.

Požiadavka sa zašle na príslušný katastrálny odbor, kde sa skontroluje, či je možné výpis vyhotoviť a pokiaľ áno, v elektronickej podobe ho zašle Slovenskej pošte, ktorá ho vytlačí, osvedčí a odovzdá alebo zašle žiadateľovi. LV sa dá použiť na právne úkony.

Žiadosť by mala byť vybavená na ďalší pracovný deň.

Ak je na LV vyznačená plomba, pošta (ani KÚ) vám LV podľa zákona nevydajú, ak nie ste vlastníkom alebo splnomocnenou osobou.

V prípadoch, kedy zo zákonných dôvodov nebude možné vyhotoviť výpis, Slovenská pošta žiadateľovi vráti zálohu za správny poplatok.

Napíšte mi vašu skúsenosť s návštevou pošty.

Ak sa vám článok páčil, dajte Páči sa mi to alebo článok zdieľajte so svojimi priateľmi, alebo napíšte komentár.

Pridaj komentár